Zastanawiasz się nad długoterminowym wynajmem auta?

Poszukując pojazdu na dłużej niż miesiąc, możemy rozważać różne opcje. Najkorzystniejszy i najpopularniejszy jest wynajem długoterminowy. Dzięki temu możemy zyskać potrzebny nam samochód np. na podróż biznesową, wakacje z rodziną czy też w przypadku oczekiwania na nowy pojazd. Niemniej jednak czy jego wypożyczenie jest tak proste? Kwestię tę przedstawimy w poniższym artykule.

Wynajem długoterminowy — jakie wymogi należy spełnić?

Bardzo dużo zależy od konkretnej wypożyczalni. Niemniej jednak nie jest to nader skomplikowany proces. Jednym z najistotniejszych wymogów jest wiek wynajmującego. W większości przypadku, aby uzyskać pozwolenie na wynajem długoterminowy trzeba mieć skończone minimum 21 lat. Przy czym w zależności od modelu pojazdu granica ta może wzrosnąć najczęściej do 25, chociaż w sporadycznych przypadkach może to być nawet 28 lat.

Poza tym osoba ta musi mieć prawo jazdy – w przypadku naszej wypożyczalni powinno być ono ważne od 3 bądź 5 lat (w zależności od danego samochodu) na terenie Polski. Poza tym należy mieć ze sobą dowód osobisty bądź paszport. W przypadku przedsiębiorców w celu rezerwacji bądź podpisania dokumentu wynajmu długoterminowego niezbędne będą również takie dane jak NIP firmy.

Jak wynająć samochód na ponad miesiąc?

Na początek warto złożyć rezerwację na wybrany model — w przypadku naszej wypożyczalni jest ona bezpłatna oraz wymaga potwierdzenia. Wyjem długoterminowy pojazdu nie obciąża Twojej zdolności kredytowej. W tym przypadku na karcie płatniczej blokuje się depozyt wynoszący od 2000 do 30000 złotych w naszej firmie.

Poza tym wypożyczenie pojazdu ogranicza się do minimum formalności, dzięki czemu jest to świetna opcja zarówno dla osób prywatnych poszukujących np. auta zastępczego, jak i mniejszy czy większych firm, które szukają konkretnego samochodu na dłuższy czas, przy czym nie chcą od razu go kupować.

W Impressive Car znajdziesz wiele różnorodnych aut — poczynając od sportowych modeli, poprzez rodzinne i wygodne warianty, kończąc na luksusowych samochodach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.