Ekskluzywne, zachwycające, jakościowe — te słowa idealnie pasują do klasy premium, do której często przypisuje się samochody różnych marek. Czym wyróżniają się te luksusowe pojazdy i jakie wyposażenie decyduje o tym, że znajdują się na wyższej półce?

Samochody premium – charakterystyka

Co najbardziej wyróżnia luksusowe pojazdy? Możemy wymienić tutaj kilka elementów, które najczęściej występują wspólnie i sprawiają, że samochód przypisuje się do klasy premium. Do najpopularniejszych cechy możemy zaliczyć: bogate wyposażenie, wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań pod względem m.in. bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy, nienaganną jakość wykonania i trwałości, a także innowacyjny, nowoczesny design. Nie bez znaczenia pozostaje również marka, która musi być prestiżowa.

Samochody premium, to najczęściej pojazdy z dwóch segmentów:

  • F, czyli luksusowe limuzyny,
  • G, czyli samochody sportowe.

Sprawdź naszą flotę i wybierz pojazd idealny dla Ciebie!

Luksusowe wyposażenie pojazdu – komfort klasy premium

Auta z ekskluzywnego segmentu wyróżniają się wysokiej jakości dodatkami, które uławiają i umilają podróż zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Najczęściej są to takie udogodnienie jak m.in. systemy sterowania głosowego, nowoczesne i trwałe fotele skórzane z wyselekcjonowanego materiału, które dodatkowo mają możliwość automatycznej regulacji, podświetlanie progów, świetnej jakości zestaw audio, a także reflektory LED i wiele innych dodatków, które decydują o tym, że dany pojazd może należeć do segmentu premium.

Oczywiście do tego “wyposażenia” możemy również zaliczyć wszystkie technologiczne ulepszenia zapewniające lepszy komfort jady np. 9-stopniowe skrzynie biegów, czy też możliwość rozpędzenia samochodu do prędkości 100 km/h w zaledwie kilka sekund.

Jak sfinansować zakup auta premium?

Samochody tego typu to niemały wydatek, dlatego też bardzo często ich kupno bazuje na dwóch rozwiązaniach — kredycie bądź leasingu. Opcje te są często bardzo korzystne i pozwalają na zakup wymarzonego pojazdu z segmentu premium i spłacanie danej kwoty w optymalnych dla siebie ratach.

Jeśli szukasz idealnego auta, to serdecznie zapraszamy do kontaktu, nasza firma oferuje ekskluzywne samochody na sprzedaż różnych marek.